
Novolizer Formoterol 12 Mcg Pulv Inhal 60 Doses
Op bestelling
Onze Leveringsmethodes:
Afhalen in de apotheek
Lokale aflvering
Levering via Bpost
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.
Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.
Als apothekers bieden we ook farmaceutische zorg. Na aankoop van een geneesmiddel of medisch hulpmiddel kun je ook contact met ons opnemen als je vragen hebt. Aarzel niet om contact met ons op te nemen via mail of telefoon.
Lees meer over Beschrijving , Indicatie , Samenstelling , Bijwerkingen , Contra indicatie , Gebruik , Gegevens en Bijsluiter .
Inhalatiecontrole
De inhalatie met de Novolizer® wordt door de eigen inademing gestuurd. Dit betekent dat de werkstof gelijktijdig met de inhalatie tijdens de inademing vrijgemaakt wordt.
De Novolizer® is uitgerust met een drievoudig controlesysteem dat aangeeft wanneer de inhalatie correct uitgevoerd werd.
U hoort (klikgeluid), ziet (veranderen van kleur in het controlevenster) en smaakt (smaak van het excipiëns, de lactose) dat de inhalatie correct en geslaagd was.
Hoe functioneert de 3-voudige inhalatiecontrole?
Door de gekleurde doseerknop in het drukken wordt één enkele dosis van het geneesmiddel voor de inhalatie klaargemaakt. De kleur in het controlevenster verandert van ROOD naar GROEN en duidt erop dat de Novolizer® klaar is voor de inhalatie. Een overdosering is niet mogelijk, want zelfs door meermaals de doseerknop in te drukken wordt geen nieuwe dosis vrijgemaakt.
Astma
COPD
Welke stoffen zitten er in dit middel? NOVOLIZER FORMOTEROL 12 microgram is een droog poeder voor inhalatie. Het werkzame stof in dit middel is formoterol. Eén inhalatie bevat 8,36 microgram formoterol (als fumaraatdihydraat).
De andere stof in dit middel is lactosemonohydraat (melksuiker). NOVOLIZER FORMOTEROL 12 microgram bevat 11,488 mg lactose per inhalatie.
- MOGELIJKE BIJWERKINGEN
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken. De mogelijke bijwerkingen worden hieronder opgesomd volgens hun frequentie. Indien u niet zeker weet wat de bijwerkingen hieronder zijn, vraag dan aan uw arts om meer uitleg.
De belangrijkste bijwerkingen Zoals bij alle inhalatoren is het mogelijk dat het poeder, onmiddellijk na de inhalatie, een piepende ademhaling veroorzaakt. Dit doet zich zelden voor (bij 1 op 1000 patiënten In zeldzame gevallen kan een allergische reactie leiden tot een aandoening die 'angioneurotisch oedeem' wordt genoemd; hierbij zwellen gezicht, lippen, ogen en keel op. Als één van deze allergische reacties zich voordoet, moet u onmiddellijk stoppen met het gebruik van NOVOLIZER FORMOTEROL 6 microgram en contact met uw arts opnemen. Zeer zelden kan (bij 1 op 10 000 patiënten)er ernstige pijn op de borst (angina pectoris) optreden.
Lijst van alle andere bijwerkingen: Vaak voorkomende bijwerkingen (bij minder dan 1 op 10 patiënten): hoofdpijn, beven en hartkloppingen.
Soms voorkomende bijwerkingen (bij minder dan 1 op 100 patiënten): agitatie, rusteloosheid, slaapproblemen, spierkrampen en irritatie van de keel.
Zelden voorkomende bijwerkingen (bij minder dan 1 op 1000 patiënten): snelle of afwijkende hartslag, misselijkheid, veranderingen in de kaliumspiegels die spierzwakte kunnen veroorzaken, nervositeit en moeilijke ademhaling. Allergische reacties zoals huiduitslag (exantheem), galbulten (urticaria) en jeuk (pruritis), die kunnen leiden tot tijdelijke huiduitslag (rash), gezwollen plekken, roodheid en jeuk.
Zeer zelden voorkomende bijwerkingen (bij minder dan 1 op 10 000 patiënten): verlenging van het QTc-interval die het risico kan verhogen van een ernstige hartritmestoornis bij gevoelige patiënten, hyperglykemie (toename van de bloedsuikerspiegel), ongebruikelijke smaak, duizeligheid en veranderingen van de bloeddruk.
Overgevoeligheid voor de werkzame stof of voor de hulpstof (lactose).
Astma
- Gebruikelijke dosering: 1 inhalatie, 2 keer per dag
- Ernstigere ziektetoestand: 2 inhalaties, 2 keer per dag
- Maximale dosering: 4 inhalaties per dag
- Gebruikelijke dosering: 1 inhalatie, 2 keer per dag
- Ernstigere ziektetoestand: 2 inhalaties, 2 keer per dag, uitsluitend na beoordeling door een arts
- Maximale dosering: 2 inhalaties per dag, tot een maximale dosering van 4 inhalaties binnen 24 uur
COPD
- Gebruikelijke dosering: 1 inhalatie, 2 keer per dag
- Maximale dosering: 4 inhalaties per dag
Inhalatie-instructies
- Video: op http://youtu.be/ftrhUk37wqY - Novolizer
- Tekst: in uw afleveringsprogramma, op http://www.delphicare.be (Farmaceutische Zorg) of in de bijsluiter.
CNK | 2386043 |
---|---|
Organisaties | Viatris |
Merken | Viatris |
Breedte | 63 mm |
Lengte | 128 mm |
Diepte | 43 mm |
Hoeveelheid verpakking | 1 |
Actieve ingrediënten | formoterol fumaraat |
Behoud | Kamertemperatuur (15°C - 25°C) |